Prodej RD s pozemkem 244 m2, ulice Míčkova, Brno - Husovice

Exkluzivně nabízíme k prodeji polovinu samostatně stojícího dvojdomu o stávající velikosti 5+1 v Brně Husovicích, jehož architektem byl jeden z nejvýznamnějších architektů a urbanistů meziválečného Československa Bohuslav Fuchs. Plocha pozemku je 244 m2 z toho zastavěná plocha je 110 m2. Dům se nachází v klidné části Husovic s úchvatným výhledem na Brno a Hády.

Cena 9 000 000 Kč (za nemovitost)
Lokalita Brno - Husovice
Odkaz na mapu
Stav nabídky aktuální
Číslo 1165
Typ reality Dům
Energetický štítek G - mimořádně nehospodárná

Poučení spotřebitele - Ke stažení

Vlastnosti nemovitosti

Plocha

Užitná plocha 230 m2
Zastavěná plocha 110 m2
Plocha pozemku 244 m2

Vlastnosti nemovitosti

Dopravní spojení: autobus, MHD.
Vodoměr: studená voda.
Vodovod, voltáž 230 V, 380 V a 400 V.
Plyn, plynovod.
Kanalizace, topení lokální plynové, ústřední tuhá paliva.

Popis nemovitosti

Roku 1923 navrhl Bohuslav Fuchs řadu jedenácti rodinných dvojdomů pro stavební družstvo Rodina v Míčkově ulici. Domky jsou součástí dělnické kolonie, která vznikla na vrcholu zalesněného kopce na okraji vilové části Štefánikovy čtvrti. Dvojdomy připomínají svou formou typická moravská venkovská stavení, jejich dispozice jsou však již přizpůsobeny potřebám městských obyvatel.

Vstup do domu je situován za zastřešeným parkovacím stáním. Za předsíní je dobře umístěna skladovací místnost, která nabízí dostatek úložných prostor před vstupem do obytné části a také jedno ze tří WC v domě.

V přízemí se nachází předsíň se samostatnou koupelnou a WC, a také východem na terasu s posezením jako stvořeným pro relax a kocháním se výhledem na Brno. Dále se z předsíně dostanete do kuchyně, s oknem přímo na zmíněnou terasu, a dále do obývacího pokoje. V obývacím pokoji jsou situovány pěkná krbová kamna, které dotváří rodinnou pohodu. V dalším pokoji tohoto patra je dětský pokoj navazující přímo na obývací pokoj. Dětský pokoj je prostorný s okny do klidné ulice.

Schody nahoru se pak dostanete do druhého patra domu s otevřeným prostorem, ve kterém se nachází ložnice, knihovna a pracovní kout. V druhém patře se také nachází rekonstruovaná koupelna spojená s WC a také východ na velkou terasu, která se nabízí k vybudování dalšího posezení nebo možnosti dalšího využití. Rekonstrukce povrchu terasy proběhla v roce 2021. V tomto patře jsou nachystány rozvody pro instalaci další kuchyňské linky.

Za hlavním vstupem do domu se dostanete také do suterénu se dvěma místnostmi, které by se daly využít jako ložnice nebo místo pro setkávání s přáteli, protože navazují přímo na zahradu domu o rozloze 100 m2. Na zatravněné zahradě se nachází v současné době nevyužívaný skleník, ideální k pěstování domácí zeleniny. Součástí domu je také sklep, který tvoří několik místností.

Dům je napojen na obecní vodovod, kanalizaci a plyn. Vytápění domu je zajištěno plynový kotlem (stáří 5 let), případně krbovými kamny. Teplá voda je zajištěna ohřevem v bojleru. Střecha domu byla rekonstruována před 15 lety. V domě jsou nová plastová okna, dveře a vstupy na terasy. Z důvodu nedodání energetického štítku je uvedena energetická náročnost třídy G.

ZFP Reality Vám nabízí možnost vypracování nezávislého porovnání a tvorby hypotéky na míru dle Vašich požadavků a možností. Díky exkluzivním podmínkám u finančních institucí, perfektní znalosti trhu a kvalitnímu klientskému servisu se můžete spolehnout, že Vám doporučíme nejlepší financování Vaší nemovitosti a pomůžeme vyřídit veškeré náležitosti nejen v oblasti hypotéky, ale také pojištění majetku.

Pro bližší informace a prohlídku kontaktujte realitního zprostředkovatele.
 

Máte zájem o tuto nemovitost?

Mgr. Martin Valihrach Vám poskytne více informací.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.