Prodej parcel o rozloze 64 483 m2, včetně stavebních parcel o rozloze 624 m2, Bartošovice v Orlických horách

Po 25 letech budování prosperujícího lyžařského areálu Nella odchází jeho majitel do zasloužené penze. Díky tomu se od poloviny prosince 2021 nabízí výjimečně zajímavý soubor parcel (celkem 64483 m2), stavebních parcel, nemovitostí a vybavení. Prodává se vše jako celek. Tedy parcely a nemovitosti. Včetně lyžařského areálu, repasované rolby, dvou sněžných skútrů, vozu Lada Niva a sofistikovaného zasněžovacího systému zahrnujícího vlastní přírodní vodní nádrž. Jenom hodnota zasněžovacího systému je v tento okamžik 7 milionů Kč. Cena za vše výše uvedené, tedy včetně parcel, je pouze 15 milionů Kč. Důvod prodeje je jediný. Majitel se blíží k osmé dekádě svého života a bohužel nenašel v rodině následníka.

Cena 15 666 000 Kč (za pozemek)
Cena je uvedena včetně provize a právního servisu.
Lokalita Bartošovice v Orlických horách
Odkaz na mapu
Stav nabídky aktuální
Číslo 932
Typ reality Pozemek

Poučení spotřebitele - Ke stažení

Vlastnosti nemovitosti

Plocha

Zastavěná plocha 624 m2
Plocha pozemku 64483 m2

Vlastnosti nemovitosti

Popis nemovitosti

Bartošovice v Orlických horách byly významným lyžařským centrem již před první světovou válkou. Nachází se v okrese Rychnov nad Kněžnou v nadmořské výšce 580 m. V jejich těsné  blízkosti je hranice s Polskem a je to turisty vyhledávaná oblast a to nejenom Čechy. Sotva 8 minut cesty vozem je totiž vzdálen vyhledávaný barokní kostel. Ten se nachází v obci Neratov a je kulturní památkou České republiky. Pouhých 12 minut cesty vozem z Bartošovic se nalézá další Čechy oblíbené lyžařské středisko Říčky v Orlických horách. Náš lyžařský svah má šikovnou orientaci na sever, takže se na něm sníh udrží mnohem déle, než v řadě jiných areálů.    
   
Všechny parcely tvoří logický souvislý celek. Téměř 100 % plochy je v územním plánu vedeno jako tělovýchovná a sportovní zařízení. Což otevírá pestré možnosti pro další stavby. Jako zastavěná plocha jsou v katastru nyní označené dvě parcely o ploše 624 m2. Vodní plocha má plochu 547 m2. Na parcele 226/6 se nachází dům s popisným číslem 106 (foto). Slouží k obsluze lyžařského areálu. K domu jsou připojeny tři buňky. V nich jsou bufet pro 12 osob, moderní sociální zařízení a lyžařský servis a plně vybavená půjčovna lyžařského vybavení. Budova má dvě podlaží. V budově je místnost pro obsluhu areálu (zajímavou inovací je dálkově ovládaná rychlost hlavního vleku). Další místnosti slouží jako pokladna, výdejna občerstvení bufetu, WC pro personál a servisní dílna vleku. Druhé podlaží je zatím nevyužité. Dům je připojen na elektrickou síť, obecní vodovod. Kanalizace je řešena jímkou. Není připojen na zemní plyn. Majitel má kompletně zpracovaný projekt na stavbu další nemovitosti v těsné blízkosti tohoto domu. Jedná se o komerční rekreační objekt s ubytovací kapacitou pro veřejnost. Pro projekt má zajištěnu podporu příslušných úřadů. Vzhledem ke svému věku se rozhodl jej dále nerealizovat. Tyto podklady i kontakty předá novému majiteli parcel.   
 
Nový majitel získá i zavedený prosperující byznys a následující majetek. Tři lyžařské vleky. Jeden je hlavní (400 metrů). Dva jsou využívány pro lyžařskou školu a děti. Sofistikovaný moderní zasněžovací systém v hodnotě 7 milionů Kč. Výkonné osvětlení pro vyhledávané noční lyžování. Získá funkční repasovanou rolbu ve velmi dobrém stavu (foto). Dva sněžné skútry v dobrém stavu. Servisní vozidlo Lada Niva využívané mimo zimní měsíce. Součástí areálu je oficiální přistávací plocha pro vrtulníky (foto). Areál má licenci na provozování lyžařské školy. Areál je v tento okamžik využíván ke komerčním účelům po dobu zimy. Má ovšem potenciál ke komerčnímu využití po dobu celého roku. Atraktivita lokality s krásnou přírodou tomu jenom nahrává. Malou nápovědu k dalšímu komerčnímu využití během jara a léta vidíte na foto.   
 
Pokud se nový majitel rozhodne dále provozovat tento lyžařský areál, současný majitel nabízí odborné zaškolení nového personálu a převedení všech potřebných licencí tak, aby došlo k hladkému přechodu po dobu jednoho roku. A to včetně rodiči hojně využívané lyžařské školy pro děti.  
 
Jak s celým nemovitým i movitým majetkem naložit? Nový majitel má před sebou pestrou škálu možností. Může dále provozovat lyžařský areál a udělat si z něj zdroj příjmu. Může lyžařský areál někomu pronajmout. Může zde vybudovat nové ubytovací kapacity a využívat areál pro komerční účely po celý rok. Může celý majetek využívat pouze pro nekomerční účely a lyžařský areál dále neprovozovat. Přijeďte se do Bartošovic podívat a jistě vás napadnou i další možnosti využití. To místo má své nepřehlédnutelné kouzlo. 
 
Jedná se o výhodnou investici? Pojďme se na to podívat optikou realitního investora, který zde nechce provozovat areál. Pro maximální zjednodušení vemte cenu 15 milionů Kč a vydělte ji plochou 64483 m2. Získáte tak pro kupujícího velmi atraktivní cenu za m2. Všechen ostatní movitý a nemovitý majetek k tomu získáte jako bonus. Z pohledu investora do nemovitostí se jedná o dobrou investici, která nikdy neztratí na hodnotě. Má velký růstový potenciál. Domluvte si s námi prohlídku areálu a využijte níže uvedené kontakty.
 
 

Máte zájem o tuto nemovitost?

MUDr. Jan Hýsek Vám poskytne více informací.

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.